Bebekle Yolculuk Rehberi

0
51

Bebekle yolculuk yapmak size kendinizi stresli hissettirebilir. Ancak siz de biliyorsunuz ki böyle olması gerekmez. Yolculuğunuz sırasında bebeğinizi sakin ve sessiz tutmak için yapabileceğiniz bazı basit şeyler tabii ki var. Korktuğunuz yorgunluktan uzak keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Arabanızı bir gece önceden hazırlayın.

Bir gece önceden yolculuğa hazırlanmanız hem kaygılarınızı azaltmanıza yardımcı olur hem de bebeğinizle daha çok ilgilenebilirsiniz. Aynı zamanda çok daha hızlı hareket edebilir, bebeğinize ait eşyaların tamamını yanınıza aldığınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü kontrol etmek için vaktiniz kalmış olur. Organize hareket etmek hata ya da diğer bir deyişle unutkanlık payınızı daha da azaltır.

Önemli eşyaları bagaja değil yanınıza alın.

Arabanızın bagajına bebek arabasını koyabilirsiniz. Ancak oyuncakları, biberonu ve emzikleri değil. Yolculuk esnasında ihtiyacınız olabilecek eşyaları ve gıdaları mutlaka yanınıza alın. Her ihtiyaç duyduğunuzda hemen elinizin altında olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Acil ihtiyaçlar bir el mesafesinde olmalı.

İhtiyacınız olan malzemeleri bagaja koymadınız ancak kendinize ne kadar mesafeye yerleştirdiniz. Arabanın içinde ne kadar zor olabilir ki hemen uzanırım, bulurum, alırım demeyin. Biliyorsunuz ki kimi zaman bebekler fazlasıyla sabırsız olabiliyorlar. Bu nedenle oyuncak, emzik gibi bebeğiniz için değerli olan tüm eşyaları bir arada tutun ve hemen uzanabileceğiniz bir mesafeye yerleştirin.

Bebeğinizin duygusal bağ kurduğu eşyaları mutlaka yanınızda bulundurun.

Bebeğinizin sürekli uyuduğu yastık olabilir ya da bir kıyafeti… Eğer bebeğinizin alışkanlık kazandığı taşınabilir eşyalar varsa yanınızda bulundurmanız seyahatinizi kolaylaştıracaktır. Anne ve babalar için her ne kadar fark etmese de bebekler için uyumaya alıştıkları ya da sarılmaktan zevk aldıkları eşyaların dokusu, kokusu onlara kendilerini evdeymiş gibi hissettirir.

Yol arkadaşlığı önemli…

Seyahate bebeğiniz ve siz tek çıkmak yerine bir yol arkadaşı ile yolculuk yapmanız işinizi çok daha kolaylaştırır. Bu durumda mutlaka ebeveynlerden biri bebeğin yanında arkada oturursa bebeğiniz de kendisini yalnız hissetmez.

Bebeğiniz kadar sizde önemlisiniz.

Elinizden gelenin en iyisini yaptınız, bebeğiniz için önemli tüm eşyaları yanınıza aldınız ve seyahate çıktınız. Peki sizin için önemli olan eşyalar… Sevgili Annebibak okuyucuları sizler de sizin için önemli ve hatta zaman zaman aciliyeti olan eşyaları yanınıza almalısınız. Böylece ihtiyaç duyduğunuz zaman bebeğinizi ihmal etmeden ulaşabilirsiniz.

Bebeğiniz uyuduğunda sizde uyuyun.

Yolculuk, bebekler için olduğu kadar ebeveynler için de yorucudur. Bu nedenle bebeğinizin uyuduğu zamanları sizler de dinlenerek ve hatta mümkünse uyuyarak geçirirseniz seyahatinizin geri kalanı çok daha keyifli hale gelir.

Rahatlayın ve sakin olun.

Bebeğinizle ilk defa yolculuk macerasına çıkacaksanız önce mutlaka stresiniz atın. Ancak seyahat başladıktan sonra artık kaygılarınızı bir kenara bırakmaya çalışmalısınız. Bebeğiniz gibi sizde seyahatin tadını çıkarın. Ve bu ilk deneyiminizi güzelleştirmek için elinizden geleni yapın.

Yorum Yaz

Lütfen yorum yazınız!
Adınızı buraya yazınız