Bakıcı Bulma

0
472

Nereden bakıcı bulabilirim?

Bakıcınızı aramaya diğer velilere sorarak başlayın. Deneyimli ebeveynlerle konuşmak, yerel bebek bakıcılarına yönelik tavsiyeler almak ve aynı zamanda referansları kontrol etmek için en iyi yoldur. Ayrıca arkadaşlarınıza, komşularınıza ve akrabalarınıza da sormayı deneyebilirsiniz. Her zaman referansları kontrol etmeyi ve bakıcıyla bizzat görüşmek için zaman ayırmayı unutmayın.

Sosyal medya kullanıyorsanız, ilanınızı burada yayınlayabilir, bunun için uygun olan site ve sosyal medya topluluklarını kullanabilirsiniz. Ancak bunu çevrimiçi ortamda yaparken, ne kadar kişisel bilgiyi eklediğinize dikkat edin.

Çocuğunuz gündüz bakımına gidecekse, çalışan biri mesai saatleri dışında ek iş için uygun olabilir. Benzer şekilde çocuğunuz anaokuluna gidiyorsa, bir öğretmen de bebeğinize okul saatleri dışında bakabilir. Alternatif olarak, başka bir ebeveynden bebek bakımı zamanını sizin bebeğinizle paylaşmasını isteyebilirsiniz.

Bebek bakıcısı tavsiyeleri hangi toplum kaynakları tarafından sağlanır?

Bir bebek bakıcılığı ajansı iyi bir bilgi kaynağıdır ve ajans çalışanlarının genellikle daha deneyimli olması gerekir. Ayrıntılı arka plan denetimleri ve ek deneyim fayda sağlayabilir, ancak bu ajanslara ücret ödemelisiniz.

Bazı kentsel alanlarda kâr amacı gütmeyen bir çocuk bakım sevk hizmeti bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgede böyle bir hizmet olup olmadığını öğrenmek için kontrol etmelisiniz.

Yerel kolejinizde veya lisenizde, bebek bakımı için adaylar sunabilecek bir öğrenci istihdam hizmeti olabilir. Ayrıca bazı dernek ve hastaneler de çocuk bakım güvenliği eğitim sınıflarını tamamlayan bebek bakıcılarının listesini tutabilirler.

Çevrimiçi bebek bakım servisleri hakkında bilgi edinin.

Bir dizi başka çevrimiçi hizmetler ebeveynleri ve potansiyel bakıcıları birbirine bağlar. Şirketler ayrıca bakmak isteyen bebek bakıcılarının veri tabanlarını muhafaza etmektedir ve posta kodu, konuşulan diller veya mevcut saatler dahil olmak üzere farklı ölçütlere göre arama yapabilirler.

Bu bakıcıların profilini, ekran yanıtlarını ve referanslarını kontrol etmek ve arama yapmak için yeterli zamanı ayırdığınızdan da emin olun.

Çevrimiçi bebek bakım hizmetleri, bir ajans kullanmaktan daha ucuzdur. Bazıları ücretsizdir ve bazıları da girişinizi ne kadar süreyle aktif tuttuğunuza ve istediğiniz hizmet türüne bağlı olarak değişen bir ücret talep etmektedir.

Evden uzaklaşacağımda bebek bakıcısını nasıl bulabilirim?

Büyük oteller ve tatil köyleri, çoğunlukla konuklara önceden seçilmiş bir bebek bakım hizmeti veriyor, bu nedenle rezervasyon yaptırırken bu konuyu danışın. Veya bir bebek bakımı ajansı için varış noktanızdaki yerel bir telefon rehberini kontrol edin.

Arkadaşlarınızı ziyaret ediyorsanız, vaktinden önce oradayken bir bakıcı kiralamak ve etraftakileri sormak isterseniz onlara haber verin.

Yorum Yaz

Lütfen yorum yazınız!
Adınızı buraya yazınız